1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 2.75 (2 hlasů)

Důvodem proč dělat modulovanou kabeláž je počet kabelů, často až zbytečné množství konektorů a především kabely bránící volnému průchodu vzduchu uvnitř CASE. Já jsem se rozhodl, že upravím zdroj:


Delta Electronics DPS-700MB
Provozní teplota: -10 ~ 50 ℃
MTBF:> 100.000 hodin
Vstupní napětí: 100 ~ 240VAC
Vstupní proud: 10A
Výkon: 700W
Účinnost:> 80% @ 230VAC

Jako první jsem musel navrhnout plošný spoj, který by držel výstupní konektory a bylo snadné je připojit k PCB zdroje. Na první fotce je zrcadlově vytištěný plošný spoj na speciální fólii společně s měděnou destičkou, na kterou byl přežehlen a poté vyleptán koncentrovaným roztokem Chloridu železitého (FeCL3). 


Na dalších dvou fotografiích je již vyleptaný plošný spoj na měděné destičce. Samozřejmě bylo nutné celý PCB natřít rozpuštěnou kalafunou v nitroředile – ochraná vrstva. (menší obdelníkový PCB spojuje horní a dolní větev – stačí pak zapojit pouze 6 kabelů namísto 12). 



Zdroj má celkem 4 samostatné 12 voltové větve – 2x externí napájení pro grafické karty, 1x napájení HDD, DVD a ostatní, 1x základová deska. Z tohoto důvodu má PCB oddělené větve. Bylo nutné vyřezat do obalu zdroje díry ve kterých by byly uchycené konektory. Díry jsou vyřezány lupínkovou pilkou do samostatného plechu který byl pak přinýtován k celé konstrukci. 


Jakmile byly díry vyřezané mohl jsem upevnit a konektory (podložka a klasická matka). Dále si můžete všimnout již umístěného a přiletovaného PCB ke konektorům. 



Detailní fotka umístění PCB zdroje a PCB konektorů. 



Připojené kabely jsem oflexoval aby nezabíraly tolik místa a byla s nimi snažší manipulace.. 


Deatailní fotka již připájených a oflexovaných kabelů. 



Smontovaný zdroj bez kabelů, pouze 24 pin a 4 pin pro základovou desku.


Ukázaka připojených kabelů. 



Zdroj umístěný ve kříni. 


Srovnání původního a upraveného zdroje. 

Hledání

Náhledy projektů